0

Sahip olduğumuz yegane varlık, varoluşumuzun somutlaşmış hali, yin-yang misali ruhumuzu tamamlayan parça; bedenimiz. Hayatımızı sağlıklı ve konforlu bir şekilde sürdürmemiz ona iyi bakmamıza bağlı. Bu bilinçle hareket ederek her yıl bir kez sağlık check-up’ı yaptırıyor, tepeden tırnağa tüm bedenimize baktırıyoruz. Aldığımız sonuçlar içimizi ferahlatıyor, tüm bir yılı gönül rahatlığıyla geçirmemizi sağlıyor. Sağlığımız tamam. Peki ya güzelliğimiz; varoluşumuzun insanlara akseden yüzü olan dış görünüşümüz ne durumda? Aynanın karşısına geçin ve kendinize tepeden tırnağa alıcı gözle şöyle bir bakın. Yüzünüz, saçlarınız, vücudunuz size neler söylüyor? Yorgun bir yüz, cansız saçlar, orantısını yitirip kendini bırakmış bir vücut, bedenimizi taşımaktan bitap düşmüş ayaklar…

Haydi gelin bu yıl kendinize, bedeninize bir iyilik yapın ve estetik check-up’ı yaptırın. Bırakın uzmanlar saçlarınızdan ayak tırnaklarınıza vücudunuzu baştan ayağa gözden geçirip sağlıklı olmak ve bomba gibi görünmek için nelere ihtiyacınız olduğunu söylesin. Genç, dinamik ve estetik bir vücuda sahip olabilmeniz için size özel estetik bir yol haritası çıkarsın. Saçlarınızdan ayak tırnaklarınıza tümüyle yenilendiğiniz estetik check-up’ı ile yeni yılda kendinize güzelliği ve sağlığı armağan edin.

Estetik check-up’ı neleri kapsayabilir gelin birlikte bakalım.

Işıl ışıl, ahenkle dans eden saçlar için: Saç ekimi ve tedavileri

Estetik check-up’ıyla baştan ayağa yenileneceğinizi söylemiştik. Çoğumuz yüz ve vücut bakımımıza özen göstersek de saçlarımızı ihmal ediyoruz. Kuaförde yaptırdığımız ise sadece saçlarımızı güzel göstermeye yönelik kozmetik işlemler. Oysa saç ekimi ve tedavileri bize sağlıkla gelen bir güzellik vadediyor. İçten dışa yansıyan, kökten uca bir yenilenme ve canlanma. Şehir hayatının stresi, tozu dumanı biz fark etmesek de hepimizin saçını ciddi biçimde etkiliyor. Saçlarımız güçsüzleşip yıpranıyor; parlaklığını ve canlılığını yitiriyor hatta dökülüyor. Üstelik bu olumsuz etkiler ileri yaşla birlikte kendini daha belirgin bir biçimde gösteriyor. İşte saç ekimi ve tedavileri; saç ekiminden saç lazerine ve ACell+PRP gibi medikal estetik uygulamalarına uzanan zengin çözüm yöntemleriyle saç kaybı yaşayanların ve zayıf saçları nedeniyle kendini kötü hissedenlerin dolgun, güçlü ve sağlıklı saçlara kavuşmasını sağlıyor. Kısa sürede gözle görülür sonuçlar alınan saç ekimi ve tedavileri ile siz de tıpkı reklamlarda vurgulandığı gibi kökten uca güçlü, ahenkle dans eden saçlara sahip olabilirsiniz.

Bakmaya doyamayacağınız bir yüz için: Yüz estetiği

Saçlarımız tamam. Geldik check-up’ın en önemli kısmına; yüz estetiği. Hiç merak etmeyin. Alanında uzman dermatolog ve estetik cerrahlar yaptıkları konsültasyon sonrasında yüzünüzün hangi tedavi ve işlemlere ihtiyacı olduğunu söyleyecek. Plastik cerrahi veya medikal estetik uygulamaları; yüzünüzün neye ihtiyacı var? Fraksiyonel lazer, karbon peeling, PRP, gençlik aşısı, dermapen gibi uygulamalarla cildinizi tümüyle yenileyebilir; kırışıklık, leke, gözenek ve sivilce izlerinden tamamen kurtulabilirsiniz. Zamanın izlerini yüz germe, boyun germe, göz kapağı düşüklüğü ameliyatı, kaş kaldırma gibi estetik müdahalelerle silebilir; ameliyat olmak istemiyorsanız altın iğne, 6D star askısı, ultherapy gibi medikal estetik uygulamalarıyla sağlıkla ışıldayan, genç bir yüze sahip olabilirsiniz. Burun, dudak, yanak veya kulaklarınızın görünümünden memnun değilseniz teknoloji ve modern tıbbın sunduğu imkanlar sayesinde burun estetiği, dudak dolgusu, kepçe kulak ameliyatı veya düşük göz kapağı ameliyatı yaptırarak düşlerinizdeki gibi bir çehreye kavuşabilirsiniz.

Haydi silüetimizi değiştirelim!: Vücut estetiği

Kim fit görünen, sıkı bir vücuda sahip olmak istemez ki? Ama her güzel şey gibi iyi görünmek de bu görüntüyü korumak da zor. Diyet ve spor yapamıyor veya yaptığınız halde sonuç alamıyorsanız estetik cerrahinin size iyi haberleri var. Karın germe, kol-bacak germe ve liposuction (yağ aldırma) ile vücut konturunuzun hep hayal ettiğiniz gibi olmasını sağlayabilirsiniz. Cerrahi operasyondan kaçınıyorsanız kızılötesi ışınlar ve ses dalgalarının kullanıldığı velashape ve ultrashape gibi medikal estetik uygulamaları, bölgesel fazlalıklardan kurtulmak ve vücudu sıkılaştırarak şekillendirmek için birebir.

Unutulmaz gülüşler için: Diş estetiği

Siz de en mutlu anlarınızda bile şöyle ağız tadıyla gülemeyenlerden misiniz? Merak etmeyin yalnız değilsiniz; diş problemleri hepimizin ortak sorunu. Kötü beslenme, bakımsızlık, genetik yapı ve çay, kahve, sigara kullanımı diş sağlığımızın bozulmasına neden oluyor. Neyse ki estetik check-up’ıyla dişlerimiz de a’dan z’ye gözden geçiriliyor. Dişlerinizin görüntüleri dijital kameralarla 3D olarak bilgisayar ortamına aktarılıp doktorunuz tarafından inceleniyor ve ardından bembeyaz dişlere sahip olmanız için neler yapılması gerektiği belirleniyor. Yaprak porselen, seramik köprü, implant, porselen dolgu veya sadece diş beyazlatma; çekinmeden gönlünüzce gülmeniz, hayatın en mutlu anlarını ıskalamamanız adına ne gerekiyorsa yapılıyor.

Düşman çatlatan ayaklar için: Medikal ayak bakımı (podoloji)

Tabiri caizse “vücudumuzun hamalları”, ayaklarımız. Onlara ne yapsak ne kadar baksak az. Öyle hayati, öyle önemli bir görevi yerine getiriyorlar ki… Buna karşın belki de vücudumuzun, bakımına en az özen gösterdiğimiz, en az ilgilendiğimiz yeri. Neyse ki artık bedenimizin en işlevsel parçası olan ayakların fizyolojisini, anatomisini, mekaniğini ve patolojisini anlamayı amaçlayan, hastalıkların teşhis ve tedavisini gerçekleştiren bir dal var: Podoloji. Yapmanız gereken tek şey ayaklarınızı, alanında uzman podologlara (medikal ayak sağlığı uzmanları) emanet etmek. Batık tırnaktan tırnak mantarına, deforme tırnaktan diyabetik ayak bakımına, nasır tedavisinden topuk çatlaklarına; podologlar ihtiyacı olan tedavileri uygulayarak ayaklarınızın, sizin bile tanıyamayacağınız kadar güzel ve sağlıklı olmasını sağlıyor. Ayaklarınız yıllardır ihtiyaç duyduğu bakımla kendine geliyor, sağlık ve estetik kazanıyor. Size de onları saklamak yerine bulduğunuz her fırsatta gururla sergilemek kalıyor.

X
Open chat
Yardıma mı ihtiyacınız var?
Hi,
how can we help you?